Waar bouwen wij de volgende Casa?

DSC00351 2.jpg__PID:b6b3b046-876f-4b57-83b4-8e99e2593dcb

Regelmatig krijgen we de vraag: hoe kiezen jullie eigenlijk waar de volgende PadelCasa komt? Het antwoord is minder toevallig dan je misschien denkt. Achter elke nieuwe Casa zit een gedegen proces, waarin we pand na pand, buurt na buurt langsgaan en toetsen aan een aantal harde criteria. Pas als een locatie op alle punten scoort, gaan we serieus met een eigenaar, ontwikkelaar of gemeente om tafel.

Benieuwd waar wij op letten voordat we ergens onze vlag planten? Dit zijn de vier belangrijkste voorwaarden waar het allemaal mee begint.

1. Minimaal 50.000 huishoudens binnen een straal van 5 kilometer

Padel leeft, maar een club bouw je niet voor een handjevol spelers. Wij kijken eerst naar de omvang van de buurt: zijn er binnen 5 kilometer van de beoogde locatie minstens 50.000 huishoudens te vinden? Dat aantal geeft ons het vertrouwen dat er voldoende potentieel publiek is om een club op langere termijn levensvatbaar te maken, met ruimte voor zowel recreatieve spelers als een actieve verenigingscultuur.

2. Minimaal 8 meter vrije hoogte

Voor overdekte of indoor banen is de hoogte van een pand cruciaal. Een padelbaan vraagt om ruimte, niet alleen in de breedte en lengte, maar vooral ook naar boven. Daarom stellen wij als eis dat een pand minimaal 8 meter vrije hoogte biedt. Zo garanderen we dat spelers een lob met vertrouwen kunnen slaan, zonder tegen een plafond, balk of installatie aan te lopen, en houden we de baan geschikt voor serieus en plezierig spel op elk niveau.

3. Ruimte voor minimaal 8 banen (minimaal 2.000 m²)

Een Casa is meer dan een paar losse banen: het is een plek om samen te komen, te sporten en te blijven hangen. Om die sfeer en die exploitatie mogelijk te maken, zoeken wij locaties met minimaal 2.000 vierkante meter beschikbare ruimte, goed voor ten minste 8 banen. Deze schaalgrootte zorgt voor voldoende capaciteit tijdens piekuren, ruimte voor evenementen en toernooien, en een gezonde exploitatie die de investering in de club rechtvaardigt.

4. Weinig tot geen concurrentie in de buurt

Tot slot kijken we naar het speelveld, letterlijk en figuurlijk. Wij hanteren een maximum van 28 banen per 100.000 inwoners in de regio. Is dat aantal al bereikt of overschreden, dan is de markt verzadigd en is de kans klein dat een nieuwe club voldoende spelers trekt om te floreren. Blijft de regio daaronder, dan is er ruimte voor een nieuwe, kwalitatieve speler in de markt: PadelCasa.

Klopt het plaatje? Dan gaan we graag in gesprek

Voldoet jouw locatie, pand of grondstuk aan deze vier voorwaarden? Dan horen we graag van je. Of je nu vastgoedeigenaar, ontwikkelaar, gemeente of ondernemer bent met een geschikte plek op het oog: wij komen graag langs voor een gesprek. Samen kijken we of we op deze plek een mooie, nieuwe Casa kunnen neerzetten, een club waar de hele buurt met plezier komt padellen.

Heb je een locatie in gedachten die aan deze criteria voldoet? Neem contact met ons op, dan bespreken we de mogelijkheden.